Kediler İçin Kedi Yatağı Gerekli midir?

16 Nisan 2022
Kediler İçin Kedi Yatağı Gerekli midir?

 Evcil hayvan sever biriyseniz, sevgili tüylü dostlarımız için her şeyi ve her şeyi yapacağımızı artık biliyorsunuz. Bazen ailenin bir parçası olmak istemediklerini gösterseler de onlara ailenin bir parçası gibi davranırız. Bu, onlara kendilerine ait bir yatak almayı da içerir. Bütün gün ve gece rahatlayabilecekleri ve rahatlayabilecekleri bir ev alanı.

Kediler ve Uyku

Yeni kedi sahipleri, kedilerinizin neden bu kadar çok uyuduğunu merak ediyor olmalı? Bu sorgunun mantıklı ve basit bir cevabı var. Enerji tasarrufu. Kediler, av için enerjilerini korumak için uyumak için bu ilkel doğaya sahiptir. Evcilleştirilmiş kedilerin avlanmaya ihtiyacı olmamasına rağmen, bu özelliklerini günümüze kadar adapte etmişlerdir. Kedileriniz gerçekten uyurken derin uykuda olmadıklarını unutmayın. Yüksek tetikte oldukları bir durumda uyuyorlar çünkü belirli durumlarda av olduklarına dair ek bir stres var. Yani kedinizin otururken uyukladığını görürseniz, bu tamamen normaldir.

 Kedinizin yeterince uyumadığını düşünüyorsanız, kontrol ettirmek için veterinere götürmeniz daha iyi olur. Ele alınması gereken bazı sağlık sorunları olabilir. Bir kedi için fazla uyumak diye bir düşünce olmadığını unutmayın. Bunu yapabilecekleri bir yatakları olsa güzel olmaz mıydı?  

Kedi Uyku Döngüleri

işbir kedi yatağı uyuyan kediYukarıda da bahsedildiği gibi kediler enerjilerini mümkün olduğu kadar avlanmak için harcarlar. Zamanı geldiğinde tamamen uyanık olabilmeleri için mümkün olduğu kadar uyuyacaklar. Kediler alacakaranlık dedikleri şeydir. Bu ne gece ne de gündüz anlamına gelir. En aktif oldukları saatler, alacakaranlıktan hemen sonra ve şafaktan öncedir. Yatmak üzereyken, aktivitelerini yapmaya hazırlanıyorlar.  

Kedinizin Yatağınızda Uyumasına İzin Vermeli misiniz?

Tüm bunlardan hatırlanması gereken bir şey, tüm kedilerin farklı olduğudur. İnsan eşleriyle kucaklaşmayı seven kediler vardır ve bazıları da rahatsız edilemez. Pek çok insan bu konuda sorun yaşamaz ve kedilerinin kendi yataklarında uyumasını isteyenler de vardır. Kedinizin sizinle yatakta ve hatta çarşaflarda uyumasının hem artıları hem de eksileri vardır. Yatağınızda kedi bulundurmanın iyi bir yanı, endişenizi potansiyel olarak sakinleştirmeleri ve gece terörünü önlemeleridir. Ayrıca uyurken kedinizin yanınızda olması da iyidir.  

Tüm bunların dezavantajı, siz uyurken kedilerin uyanık olmasıdır. Bu, kendi uyku düzeninizi bozabilir. Çok erken uyanıp yeterince uyuyamayabilirsiniz ya da uyku düzeniniz bozulur ve sonunda kendinizi yenilenmiş hissetmezsiniz. Sabah uyan. Gecenin erken saatlerinde uyanmak sizin için sorun değilse, kedinizle aynı uyku düzenine sahipsiniz, o zaman her uyuduğunuzda onları yatağınızda bulundurmaktan çekinmeyin. Ancak, arada bir uyanmaya çok hevesli değilseniz, bir kedi yatağı bu sorunu ortadan kaldırabilir.

Kedi Yatağı Olmasının Faydaları

Kedi yatakları hem can hem de insan için gerçekten avantajlı olabilir. İnsanın kesintisiz olarak yeterince uyumasının yanı sıra, kediniz de kendi rahat yatağında başka hiçbir şey tarafından rahatsız edilmeden yeterince uyuyabilir. İşte bir kedi yatağı almaya karar verirken göz önünde bulundurmanız gereken en iyi olduğunu düşündüğümüz birkaç önemli fayda.

Anında Konfor

Bu onlara yerde uyumak yerine uyumak için daha yumuşak bir yer sağlar.  

Sıcaklığı Düzenleyin

Yatağa sahip olmak, kedinizin sıcaklık açısından hissedeceğini büyük ölçüde etkileyebilir. Yaz aylarında ısıtmalı yataklar çok sıcak olabileceğinden tavsiye edilmez.  

Ağrıları Yönetin

Kedi yatakları, özellikle ortopedik yataklar, eklemleri ve kemiklerinde az sorun olan yaşlı kediler için en iyisidir. Bu, uyurken veya uzanırken kendilerini rahat hissetmelerini sağlayabilir.  

Yerini Belirleyin

Kedi yatakları, kedilerinize evde belirli bir yeri olduğunu söyler. Bu, kedinizin yatağınıza, kanepenize veya üzerinde istemediğiniz diğer mobilyaların üzerine çıkmasını önleyecektir. Her zaman yatağa geri dönecekler.  

Kedilerin Kedi Yatağına İhtiyacı Var mı?

 Kedi yataklarının evdeki herhangi bir kedi için harika bir ek olacağını düşünüyoruz. Ev kabininin etrafındaki çoklu kedi yatakları, özellikle çok kedili evlerde çok faydalı olacaktır, çünkü gece yatağı kimin alacağı konusunda kavga etmeyeceklerdir.  Kendinize tüm ısıtma özelliklerine veya en yumuşak kumaşa sahip süslü bir kedi yatağı almasanız bile, yumuşak çarşaflı ve çarşaflı bir karton kutu, onlara kendi kedi berberlerini alana kadar şimdilik yeterli olacaktır. Tüm bunların en zor yanı, kedinizin onu kullanmasını sağlamaktır. Hepsini bir arada reddedebilir ve buna alışmak için biraz zamana ihtiyaç duyarlar unutmayın. Hepinize iyi geceler ve iyi uykular dileriz

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.