Evcil Hayvan Yatakları Hakkında Bilmeniz Gerekenler

25 Şubat 2022
Evcil Hayvan Yatakları Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Evcil Hayvan Yatakları basit veya süslü, pahalı veya ev yapımı olabilir. Piyasada çok fazla seçenek varken, evcil hayvanınız için doğru yatağı nasıl seçersiniz? Hayvanınızın bir yatağa ihtiyacı var mı? Evcil hayvanınız sizin yatağınızda veya kanepede sizinle yatarken mutluyken çok para harcamalı mısınız? Bunların hepsi, evcil hayvan yatağı satın almadan önce göz önünde bulundurmanız gereken sorulardır ve bu yazımızın karar vermenize yardımcı olacağını düşünüyoruz. İşbir online olarak evcil hayvanlarınız için özenle ürettiğimiz yataklara https://www.isbironline.com/evcil-hayvan-urunleri linkinden inceleyebilirsiniz.

Evcil Hayvanınızın Yatağa İhtiyacı Var mı?
Köpeğinizin veya kedinizin sizinle yatağınızda uyumasına izin verilse bile, her hayvanın kendine ait bir yatağı olmalıdır ya da aslında iki, üç veya dört.
Evcil hayvan yataklarının birçok faydası vardır. Gündüzleri kestirmek ve geceleri uyumak için kullanılabilirler. Yerden farklı olarak, bir yatak hayvanınızı sıcak tutacak, artritli eklemleri destekleyecek ve nasırları önleyecektir. Kanepe veya insan yatağından farklı olarak, hayvanınızın kendilerine ait olabilecekleri alanlardır. Şayet alerjiniz varsa, yatağınızın yanında bir yerde uyumaları en iyisidir.

Hayvanınızın rahat hissetmesi ve tanıdık bir yerde uyuyabilmesi için seyahat ederken yatakları da yanınıza alınabilir. Daha kolay dinlenecekler ve daha az endişe duyacaklar.

Yataklarının yıkanması da genellikle kolaydır, bu da köpeğinizin kaza geçirmesi, pire veya akar bulaşması veya kokmuş bir şeye bulaşması durumunda hayatı kolaylaştırır.

Evcil hayvanınızın yatağını cezalandırma veya hapsetme yeri olarak kullanılmamalısınız. Sadece o hayvana ait olan bir güvenlik yeridir ve içinde her zaman güvende hissetmeleri gerekir. Bir yatak, bir sandığı daha rahat hale getirir, ancak bu, hayvanın bir yatağı olduğu için günde on iki saatini bir sandıkta geçirebileceği anlamına gelmez.
Tüm köpekler veya kediler, gündüz veya gece boyunca sakinleşebilecekleri ve stres atabilecekleri bir yere sahip olmaktan yararlanabilir.
Ne Tür Hayvan Yatakları Vardır?
Evcil hayvan yatakları eski yastığınız kadar basit veya dantel gölgelikli ferforje çerçeve kadar gösterişli olabilir. Seçiminiz zevkinize, bütçenize ve dekorunuza bağlıdır.
Hangi yatağın en iyi olacağına karar vermenize yardımcı olabileceğinden, hayvanınızın en rahat hissettiği yere dikkat edin.
Köpek Yataklarının Temel Stilleri
Düz pedler veya paspaslar ucuzdur ve kasalara sığar.
Yuvalama/sarılma yatakları puf koltuklara benzer ve genellikle kıvrılmayı seven daha küçük hayvanlar tarafından tercih edilir.
Sarılma/yuva yatakları “geleneksel” oval kase şeklinde gelir.
Desteklerin bir uzun kenarı ve yerleşik bir yastığı vardır ve genellikle büyük köpekler tarafından tercih edilir.
Çörek şeklindeki yataklar, çıkarılabilir orta yastıklı dairesel desteklerdir.
Su geçirmez yataklar, dış mekan kullanımı veya idrarını tutamayan evcil hayvanlar için iyidir.
Yaşlılar veya Tıbbi İhtiyaçları Olan Köpekler İçin Özel Köpek Yatakları
Ortopedik yataklar eski eklemleri veya çok büyük köpekleri destekler; genellikle tıbbi sınıf köpük ve/veya kutu yay yapısına sahiptirler.
Isıtmalı yataklar vücut ısısını korur. Bu, kolayca üşüyen köpekler veya soğuk algınlığı nedeniyle kötüleşen artritli köpekler için faydalı olabilir.
Seyahat yatakları portatiftir, böylece köpeğiniz yoldayken her gece aynı yatağın güvenliğine sahip olabilir. Yeni yerlerde kaygı çeken köpekler için bu, rahatlamalarına ve biraz uyumalarına yardımcı olabilir.
Karyola tarzı yataklar, köpeğinizi yerden uzak tutar ve köpeğin ağırlığını eşit şekilde dağıtarak eklemleri rahatça destekler. Ayrıca genellikle taşınması oldukça kolaydır.
Köpeğiniz İçin En İyi Köpek Yatağı Hangisi?
Piyasada çok fazla köpek yatağı var. En iyisini nasıl seçersiniz? Boyut, maliyet, rahatlık, köpeğinizin tıbbi ihtiyaçları, rahatlığı ve çok daha fazlası dahil olmak üzere dikkate alınması gereken birçok faktör vardır.

Bir karar vermeden önce araştırmanızı yapmalı ve yavrularınızın ihtiyaçları hakkında veterinerinize danışmalısınız. En iyi köpek yatağını seçerken göz önünde bulundurulması gereken birkaç faktör:

İyi bir form. Bütçenize uygun bir şey bulmanın ötesinde, köpeğinizin yatağa sığdığından emin olun; kafalar ve uzuvlar kenardan sarkmamalıdır.
Kolay yıkanabilirlik
Köpekler yemek yer, kusar, gaz çıkarır, pire tırmalar ve çapak dolu gözleri ve kulakları yataklarında siler. Bazı köpekler üzerlerine idrar yaparlar. Bu nedenle yatağı çamaşır makinesine atabilme yeteneği, düpedüz kritik değilse de büyük bir yardımdır. Alerjisi olan köpekler de yataklarının sık sık yıkanmasından faydalanacaktır.
Emniyet
Yatağı, kimsenin üzerine veya köpeğe takılmaması için ayak altından uzağa yerleştirin. Köpek onu çiğniyorsa, ondan kurtulun. Yutma, acil ameliyata yol açabilir. Köpeğin çiğneyebileceği tüm düğmeleri veya şeritleri çıkarın veya artık mevcut olan "çiğnemeye dayanıklı" yatakları arayın.
Köpeğiniz için doğru yatakları bulun.
Genç, sıcakkanlı, sağlıklı köpekler genellikle ucuz köpük dolgu ile idare edebilir, ancak yaşlı veya artritli köpeğiniz muhtemelen daha fazla rahatlık ve desteği tercih edecektir. Bazı ortopedik yataklar, daha kalın ve daha kaliteli olduğu için köpük kullanır, bu nedenle düz ezilmez, Kalın, esnek jel, son zamanlarda yatak dolgusu olarak daha yaygın hale geldi; köpükten daha rahattır ve ağırlığı daha eşit şekilde dağıtır, bu da onu yaşlı köpekler için mükemmel kılar.
Yatağı ıslatan köpekler için emici pedler.
Hasta, idrarını tutamayan veya geriatrik köpekler yıkanabilir veya tek kullanımlık emici pedlerden yararlanabilir (teknik olarak, yatağı yıkamak zorunda kalmazsınız). Not: Bu düz pedler, yuvalama yatağına iyi sığmaz. Hayvanınıza en uygun evcil hayvan yataklarını bulabilmek için sitemizde bulunan evcil hayvan ürünleri kategorisine göz atabilir bizlerden bilgi alabilirsiniz.
Köpeğinizin tüm ihtiyaçlarını karşıladığınızdan emin olmak için kesinlikle kendi araştırmanızı yapmalı ve veterinerinize danışmalısınız.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.