Tarihçe
İşbir Sünger Tarihçe

İŞBİR HOLDİNG

İşbir Holding A.Ş. 17.02.1968 yılında yurt içinden ve yurt dışından ortaklar tarafından 2.700.000.- TL sermaye ile kurulmuştur. 09.10.1968 yılında gerçekleştirilen ilk yatırım Balıkesir’de İşbir Sentetik Dokuma Sanayi A.Ş.’dir. Daha sonra 1977 yılında Ankara’da İşbir Sünger Sanayi A.Ş. kurulmuştur. Kuruluşundan bugüne kadar geçen yıllarda bu yatırımlar kendi sektörlerinin lider işletmeleri konumuna yükselmişlerdir.

İşbir Holding A.Ş.’nin bağlı ortaklıkları olan İşbir Sentetik Dokuma Sanayi A.Ş., İşbir Sünger Sanayi A.Ş.’nin bugün Ankara, İzmir ve Balıkesir’de bulunan fabrikalarında faaliyet göstermektedir. Kuruluşundan beri halka açık bir şirket olan İşbir Holding, Sermaye Piyasası Kurulu’na tabi olarak her zaman, çağdaş ekonominin gereklerini yerine getirmiştir. İşbir Holding’in ilk kuruluşundan bu yana temel stratejisi, sahip olduğu her bir İşbir Şirketi’ni sektörünün önde gelen şirketi yapmak, verimliliği ve kârlılığı yüksek şirketlerle ülke kalkınmasına katkı sağlamak ve bu surette ortaklarına sürekli kâr payı dağıtabilmektir.

 

İŞBİR SÜNGER

İşbir Sünger Plastik Sanayi A.Ş. İŞBİR HOLDİNG’e bağlı bir kuruluştur. Sünger Üretimine 1977 yılında Ankara’da başlayan İŞBİR SÜNGER, esnek sünger imali konusunda yüksek pazar payı ile sektör lideri olarak faaliyetini sürdürmektedir. Kurulduğu günden itibaren; gerek modern teknoloji kullanımına verdiği önem, gerekse kalite geliştirme sistemi ve standardizasyon doğrultusunda yapılan çalışmalar sonucunda, Mart 1999 tarihinden itibaren ISO 9000 Kalite Geliştirme Sistemlerine uygunluğu belgelenmiş olarak üretim yapmaktadır. İşbir Sünger; yatak, koltuk, kanepe ve oturma grupları ile ev tekstili, imalat sektörü, oto döşeme, ambalaj ısı – ses izolasyonu uygulamalarının temel girdisi olan “yüksek kalitede sünger” üretmektedir. Çok seçenekli yoğunluk, renk, ebat, şekil ve fiziksel özellikteki esnek poliüretan sünger üretiminde; üretim kalitesi ve kapasitesiyle, Türkiye’de ayrıcalıklı yerini sürekli korumaktadır.

Modern teknoloji ile dünya standartlarında üretim yapan İşbir Sünger’in fabrikası ve 8 mağazası vardır. 3000’i aşkın müşteriye hizmet vermenin yanı sıra, ihracatları ile süngerlerinin yurtdışındaki kullanımını da yaygınlaştırmaktadır. Geniş ve istikrarlı müşteri portföyünün direkt siparişlerini karşıladığı gibi; Türkiye genelindeki mağazaları aracılığıyla ülke çapında yaygın bir ürün sunumu da sağlamaktadır. Gelişen çevre bilincine paralel olarak, üretim teknolojisini ozon tabakasına zarar vermeyecek biçimde yenileyen İşbir Sünger, daima çevre dostu olmaya devam edecektir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.