En iyi Köpek Yatağı

08 Ağustos 2022
En iyi Köpek Yatağı

Doğru Boyut Seçimi

En iyi köpek yastığı ipuçları Her şeyden önce, köpeğinizin çok küçük bir şilte üzerine yatmaması önemlidir. Tabii ki, dinlenmek için yeterli yeriniz olmadığında hoş değil. Ama dört ayaklı arkadaşınız için hangi beden uygundur? Tüm makalelerimizde yastığın boyutu ve yastığın hangi cins için uygun olduğu hakkında bilgi bulacaksınız. Irklar içinde her zaman istisnalar vardır. Ayrıca, köpekler ve sürtükler bazen uzunluk olarak farklılık gösterir. Doğru yastığı aldığınızdan emin olmak ister misiniz? Köpeğinizi uzandığında ölçün. Ölçülen mesafeye 15 santimetre ekleyin, o zaman kesinlikle haklısınız.

Yastık Kalınlığı

Bir evcil hayvan yatağı düşünüldüğünde yatağın kalınlığı, kendiniz için karar verebileceğiniz bir şeydir. Her ne kadar 10 santimetreden daha ince bir yastık almamanızı tavsiye etmemize rağmen. Yastık ne kadar ince olursa, yerden gelen soğuğun yastığın içine o kadar kolay çekilmesini sağlar. Bir köpek yastığında, dört ayaklı arkadaşınız elbette güzel ve yumuşak olmalı ama aynı zamanda sıcak bir yere de ihtiyacı var. Ayrıca, hangi köpeğe sahip olduğunuza bağlıdır. Daha ağır bir köpek, küçük bir köpeğe göre daha kalın bir yataktan daha fazla fayda sağlayacaktır. Köpek yastıklarımızın tamamı +/- 15 santimetre kalınlığındadır.

Tasarım Uygunluğu

Kaliteli bir köpek yastığının köpeğiniz için en iyi yeri oluşturduğuna inanılmaktadır. Yine de bir yastık elbette iç mekana da sığmalıdır. Bu nedenle, evinizde hangi köpek yastığının en iyi görüneceği konusunda iyi düşünülmüş bir seçim yapın. Yuvarlak bir köpek yastığı, oval bir minder veya dikdörtgen bir minder mi alacaksınız? Ve en güzel renk hangisidir? Kırmızı mı, mavi mi, gri mi yoksa sadece siyah mı? Seçim sizin! Tasarımın yanı sıra tip de önemlidir. Hiç ortopedik bir köpek yastığı düşündünüz mü? Bunlar eklem sorunları veya diğer ağrıları olan köpekler için çok uygundur. Ortopedik yataklar hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.
Doğru Malzeme
Malzeme, doğru köpek yastığı arayışında önemli olabilir. Örneğin, deriden, naylondan, kadifeden, pamuktan vb. yapılmış köpek minderleri var. İç mekanınıza ne yakışır ve hangi malzeme pratiktir? Malzemelerimizin özelliklerini aşağıda açıkladık: Naylon: Su tutmaz, temiz tutması kolaydır ve dövülebilir. Kadife: Harika yumuşak, modaya uygun, güneş ışığına karşı dayanıklıdır. Sadece daha hızlı kirlenir. Sentetik deri: sağlam görünüm, ısıyı korur, silinmesi kolaydır. Nano: Su ve kir tutmaz, kötü kokuları önler, antibakteriyel.

Çıkarılabilir Kılıf

Bir köpek yastığının değiştirilebilir bir kılıfı olması çok uygundur. Kılıfın yıkanması gerektiğinde minderden kolayca çıkarabilirsiniz. Ayrıca, stili değiştirmek çok güzel, bir ribcord yastık veya naylon bir yastık arasında seçim yapamadınız mı? İkinci bir kapak bir çözüm sunar.
Köpek yastıkları genellikle  EPS boncuklar, elyaf dolgu, polieter pullar veya köpük ile doldurulur. Bu malzemelerin özelliklerini sizler için listeledik.

EPS incileri: Bu güzel bir malzemedir. Köpeğin sıcaklığından dolayı yastık vücuda şekil verir. EPS incileri iyi destek sağlar ancak gerçek ortopedik yastıklar değildir. EPS incili bir yastık satın aldığınızda, geri dönüştürülmüş incilerin kullanılmadığından emin olun, bunlar çok daha düşük kalitededir. Doldurma bozulursa, kolayca doldurabilir veya yeni EPS incileri ile değiştirebilirsiniz.
Fiber dolgu: Bu malzeme çok yumuşaktır ve köpeğin sıcaklığını korur. Isıyı koruyan yastıklar köpeğiniz için hoş ve rahattır. Fiberfill esnektir ve büyük bir hacme sahiptir. Bu, köpek yastıkları için çok uygun hale getirir.
Polieter pullar: Pullarla doldurulmuş bir köpek yastığı hacim sabittir ve çok rahattır. Yastık kabardığında orijinal durumuna geri döner. Hala bazen sarkan EPS boncuklarının aksine. Zamanla çukurlar oluşabilir.
Köpük: Köpükle doldurulmuş bir yastık genellikle soğuk köpükle doldurulur. Bir yastık, soğuk köpük ve hafızalı köpük kombinasyonu ile doldurulduğunda, ortopedik bir yastıktan söz ederiz. Bu yastıklar köpeğinize en iyi desteği verir.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.