Evcil Kediler ve Konfor

17 Haziran 2022
Evcil Kediler ve Konfor

Bu alanlar masaların altında, rahat kedi yataklarında ve ayrıca yüksek yerlerde saklanma noktaları olabilmektedir. Oynayarak veya keşfederek egzersiz yapma fırsatı oluşturmaları için onlar fırsat sunmaktadır. Dinlenmek ve rahatlamak için rahat bir yer; kediler günde 15 saate kadar uyurlar, bu yüzden yorgun kafalarını güvende hissedebilecekleri bir yerde dinlendirme fırsatını onlara vermeniz gerekmektedir.
Evcil Hayvanlar ve Rahatlık
Evcil hayvanınızı oyuncaklarda bulunan toksinlerden koruma ve ne yazık ki evcil hayvan endüstrisinin insanlara göre çok daha az düzenlemeye sahip olması rağmen; çevre dostu evcil hayvan yatakları için iyi seçenekler mevcuttur. Evcil hayvanınız söz konusu olduğunda göz önünde bulundurmanız gereken birkaç şey vardır. Öncelikle köpeğinizin veya kedinizin rahatlamak için gidebileceği birkaç yeri olacaktır. Kedinizin veya köpeğinizin bir yatağı olmasına rağmen, dinlenmeyi sevdiği diğer yerleri de göz önünde bulundurmalısınız.
Amaç, böceklerin önlenmesine yardımcı olmak için doğal liflerden yapılmış ve doğal olarak yıkayıp kurutabileceğiniz yataklara erişmelerini sağlamaya çalışmak olmalıdır. Doğal lifler hem dış malzemeler hem de dolgular için geçerli olmalıdır. En iyi malzemelerden bazıları organik pamuk, keten, yün ve eko-liflerdir. Örneğin, dış kılıflar kolayca yıkanabilmeleri için keten ve pamuktan yapılmıştır. İçleri güneşte serinlemek için takabileceğiniz yün veya eko-liflerden yapılmıştır. Sentetik malzemelerden ve sentetik iç köpüklerden yapılmış yataklardan kaçınmaya çalışın. Çünkü bunlar en fazla toksini taşımaya eğilimlidir. Ayrıca evcil hayvanınızın yaşını da göz önünde bulundurmalısınız; örneğin kediniz veya köpeğiniz yaşlandıkça eklemleri etrafında daha fazla desteğe ihtiyaç duyarlar, bu nedenle her zaman sert bir zeminde veya yatakta uyumalarını önlemek istersiniz. Sert yüzeyler eklemlerine daha fazla baskı uygular ve dirseklerinde hareketliliklerine yardımcı olmayan sert yamalar oluşturur. Ayrıca yaşlandıkça, adım atmayı veya zıplamayı zor bulacaklardır, bu nedenle yükseltilmişse yatağının yüksekliğini azaltmayı düşünmek gerekmektedir.
İthalattan kaynaklanan çevresel etkiyi azaltmaya yardımcı olmak için malzemelerinizi veya ürünlerinizi yerel kaynaklardan satın almaya çalışın. Örgü ve tığ işi daha popüler hale geldiğinden; ohio örgü gibi teknikleri kullanarak kendi evcil hayvan yatağınızı nasıl yapacağınızı öğrenebilirsiniz.

kedi yatağı

Evcil Kedi Yatağı ve Kedilerin Konforu


Meraklı kediler için çok işlevli bir yatak denemek gerekebilmektedir. Tırmanabilecekleri kazıma direkleri veya onları yormaya yardımcı olacak ekleri olan ve daha geniş alanlı yataklar işinize yarayacaktır. İglo tipi yataklar; optimum rahatlık için çok yönlü bir barınak görünümünde güvenli ve kendi konfor alanını yaratabileceği yataklardır. Bu tasarım; küçük tüy yumağınıza kıvrılması için güvenli ve emniyetli bir yer sağlamaktadır. Kedi uykuları; sıcak ve rahat olduklarında çok daha güzel olduğu yadsınamazdır. Isıtıcının önünde bir yatak radyatörünüzden sıcaklık etkisi yaratırken, onlara daha yüksek bir yerden bizi ve etrafı izlemelerine olanak sağlar. Çoğu evcil hayvan yatağı makinede yıkanabilir veya çıkarılabilir kılıflara ve dolgulara sahip olabilmektedir. Yıkama arasında, inatçı tüyleri çıkarmaya yardımcı olacak bir elektrikli süpürge gerçekten tüyleri ayıklamada işinize yarayacaktır. Hafızalı köpük veya ortopedik yataklar yaşlanan eklemleri desteklemeye yardımcı olur. Daha rahatlatıcı bir uyku sunar. Onlar için kolay erişime sahip bir yatak demek; sıcaklık sunan ve yumuşak malzemeli oluşu tüylü dostunuzu mutlu edecektir.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.