Yatakta Sünger Neden Kullanılır?

01 Eylül 2021
Yatakta Sünger Neden Kullanılır?

Sünger, yatağı oluşturan ham maddelerden sadece birisidir. Hiç şüphesiz yatak konusu bir çok kişinin üstünde çok da durmadığı ancak hayatımızın her noktasını etkileyecek en önemli unsurlardan biridir. Doğru yatak seçimi yaşamımızın kalitesini doğru orantılı etkilemektedir. Her insanın yataktan beklentisi ve konfor tercihi birbirinden farklıdır ve her yatağın farklı sertlik dereceleri vardır. Bu sertlik kullanılan süngerin yoğunluğuna bağlı olarak değişmektedir. Sünger ÇeşitleriYatak Süngerleri kendi içerisinde de farklı çeşitliliğe sahiptir.

sünger yatak çeşitleri

Bunlardan bazıları;

  • Gri sünger
  • Hyper sünger
  • Visco sünger
  • Kuş tüyü sünger
  • Kapitone süngeri
  • Takoz Süngeri

Sünger yataklar bilinen yaylı yatakların aksine çok daha konforlu yapıda olabilir. Yaylı yataklarda kullanılan bonel ya da herkül yaylar yatağın çökmesini geciktirme amaçlı kullanılmış olsalar da aslında bu yataklarda kullanılan bir çok malzeme daha ekonomik ya da makul seviyede fiyatlara sahip ham maddelerle üretildiğinden çok da konforlu değillerdir. Bu sebeple yaysız sünger yataklar son dönemlerde oldukça popüler hale gelmiştir.

Sünger Yatak Çeşitleri

Sünger yatak çeşitleri denilince akla yaylı, yaysız , visco ya da bildiğimiz sünger yataklar gelmelidir. Yatakların oluşumunda omurgaya destek sağlayan bir mekanizma mutlaka olmalıdır. Bu mekanizma yay veya dansitesi yüksek bir sünger ile sağlanmalıdır. Kişinin hem uyku konforunun artması hem de omurgasına gece boyu destek sağlayarak yaşam kalitesini yükseltmesi
açısından yatağın kişiye uygun olması gerekmektedir.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.